Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

MÜDÜR'ÜN MESAJI

Sevgili öğrenciler,

Sizlere 2014-2015 öğretim yılında en iyi dileklerimle başarılar dilerim.

Girne Amerikan Üniversitesi çok kültürlü akademik bir ortam yaratmaktan her zaman gurur duymuştur. Bu yıl İngilizce Hazırlık Okulu’nda, öğretim elemanları ve öğrencilerde ülke olarak büyük bir çeşitlilik görmenin sevincini yaşıyoruz.  GAÜ’de ülke çeşitliliği her zaman memnuniyetle karşılanmış, fayda sağlanılacak bir unsur olarak görülmüş, öğrencilerin akademik, kültürel ve sosyal gelişimine ve de uluslararası bir çevre edinmelerine katkı sağlamıştır.

İngilizce Hazırlık Okulu yüksek kaliteli dil eğitimini İngilizce Dil Eğitiminde en son uluslar arası standartları yakalayarak başarmayı hedeflemektedir. Bu çerçevede, bütün dil öğretim ve öğrenim materyalleri Avrupa ortak standartlarına göre (CEFR) düzenlenmiş, dil modülleri A1, A2, B1, B2 seviyeleri şeklinde dizayn edilmiştir. CEFR sisteminden eğitimin, öğretimin, öğrenimin ve aynı zamanda değerlendirme ve öğrenciler için kişisel öğrenimin her alanında faydalanıyoruz.

İngilizce Hazırlık Okulu lisans ve lisans üstü programlara doğru öğrencileri yönlendirerek onların akademik başarı yolunda ilerleyebilmek için gerekli olan dil bilgisi ve becerileriyle donanmılı olmalarını sağlar.  Bu bağlamda, İngilizce dil öğretimi güncel İngilizce öğretim metodları ve tekniklerine göre yapılmaktadır. Öğrenci merkezli eğitim etkili bir metod olarak benimsenmiştir. Bu yüzden biz öğrencilerimizin ilgi alanları, seçimleri, ve geçmiş eğitimlerine göre bütün ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayret gösteriyoruz.  İngilizce dil dersleri İngilizce Dil Öğretiminin çeşitli alanlarında uzmanlaşmış donanımlı dil öğretmenleri tarafından verilmektedir.  Öğrencilerimizin dil öğreniminde teknolojik gelişimlerden faydalanabilmeleri için sınıflarımızda teknolojiden büyük ölçüde faydalanılmaktadır.

İngilizce Hazırlık Okulu öğrencilerin sosyal gelişimlerine de önem vermektedir.  Bütün akademik yıl boyunca öğrenciler çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanabilir. Örneğin sinema, tiyatro, konser, sergiler, resitaller ve festivaller bu etkinliklerden bazılarıdır.

GAÜ’yü farklı yapan şey öğrencilerinin öğrenimlerini güçlendirmek tecrübelerine katkı sağlamak için onlara sağladığı imkanlardır.  Bu akademik yıl, örneğin, GAÜ FES öğrencilerine eğitimlerinin bir kısmını yurtdışındaki GAÜ kampüslerinin birinde okuma fırsatı verilmiştir.

Şüphesiz bu proje hem Hazırlık okuluna hem de öğrencilerine paha biçilmez bir deneyim kazandıracaktır.

Değerli öğrenciler, eğitiminizin gelişiminde size katkı sağlayan siz kendiniz olun. Lütfen eğitiminiz için sorumluluk bilincinde olun, derslere düzenli olarak katılın, teknoloji ve internetden de faydalanarak İngilizce dilini sınıfın dışında da öğrenmeye gayret edin.  Son olarak, farkındalığınızı artırmak adına dil öğreniminizi kendiniz ölçün ve böylece kendinize hedef koyabilirsiniz. Çeşitli stratejiler edinmek adına öğretmenlerinizden yardım alma konusunda bir çekinceniz olmasın.

Hazırlık Okulunda görmekte olduğunuz İngilizce dili sadece üniversite eğitiminizde etkili olmayacak. Bu eğitim size yaşam boyu öğreniminizde hızla gelişen bilgiye ulaşmakta da size büyükkatkı sağlayacaktır.

Hazırlık okulu öğretmenlerine ve öğrencilerine verimli bir akademik yıl diler çalışmalarınızda başarılar temenni ederim.

 

 

 

 


Ms. Hatice Asvaroğlu

Hazırlık Okulu Müdürü
haticeasvaroglu@gau.edu.tr
90 (392) 650 2000 Ext: 1236